Popüler Yeniler

FETÖ'nün eski ablası CNN Türk'te örgütün kozmik kadınlarını anlattı

16 Ağustos 2016 10 izlenme
Reklamlar
CNN Türk canlı yayınındaki Türkiye'nin Gündemi programında Didem Arslan Yılmaz'ın dün geceki konukları Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ergün Yıldırım, Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Ahmet Keleş ve yıllarca FETÖ evlerinde 'ablalık' yapan Ayşe isimli kadın oldu. 
Yüzünün görünmesini istemeyen Ayşe isimli kadın, 17-25 Aralık operasyonlarının ardından örgütten ayrılmaya karar verdiğini anlatırken şöyle devam etti:

'Benim burada anlatacaklarımı vatana millete borç biliyorum. İnsanlar yanlış şeye hizmet ediyor ama bunu oradayken anlatamıyorsunuz, göremiyorsunuz. Örgütte şöyle bir şey var, burada kalmak istiyorsan itaat edecek ve kurtulacaksın. Hiçbir şekilde sorgulama yok. Misal, ‘Gazete abonesi bulmak zorunda mıyım?’ diyorsun, ‘Evet bulmak zorundasın’ deniyor. Ama neden, niçin yok. Sorularım var cevaplarını alamıyorum. ‘Buradan çıkmak istiyorum, kalmak istemiyorum’ diyorsun, bu sefer de ‘Eğer sen buradan çıkarsan cehennemliksin, yanacaksın’ şeklinde bütün psikolojisini mahvediyorlar'